Wholesale Bulk Earbuds Headphones 100 Pack Class Set for School Classroom Students Kids Children Toddler Boys Girls Teen Adults(Mixed Colors,100 Pack)
About this product
About this item BULK PACKAGING: 10 colors mixed 100 pieces, convenient bulk quantity makes these earbuds perfect for educational institutions and group learning environments
MULTI-COLOR DESIGN: Comes in various vibrant colors making it easy to distribute and identify in group settings while adding a fun element to learning
PRACTICAL DESIGN: Wired in-ear headphones with comfortable ear tips provide reliable audio delivery without the need for charging or batteries
VERSATILE USE: Perfect for classrooms, libraries, computer labs, and various educational settings - ideal for remote learning, online studying, and multimedia activities
POST-SALES SUPPORT: Waneni is an US brand, ALL Headphones 18-Month Warranty and Lifetime After-sales Service .
Price History
Specifications
| Brand Name | Waneni |
| Model Number | JS01 |
| Model Name | JS01 |
| Built-In Media | Eartip |
| Age Range Description | Kids,Adult |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Number of Items | 100 |
| Manufacturer | Waneni |
| Is Autographed | No |
| Best Sellers Rank | #6,896 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #564 in Earbud & In-Ear Headphones |
| ASIN | B0FB2FCLVW |
| Customer Reviews | 4.1 out of 5 stars |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Connectivity Technology | Wired |
| Color | Mixed |
| Style Name | Wired In-ear |
| Control Type | In-line |
| Control Method | Push Button |
| Impedance | 32 Ohms |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Frequency Response | 20 Hz |
| Sensitivity | 88 dB |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Driver Size | 10 Millimeters |
| Frequency Range | 20 Hz - 20,000 Hz |
| Enclosure Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Airlines, Classrooms, Libraries |
| Antenna Location | Airlines, Art Galleries, Classrooms, Computer Classes, Health Centers, Kindergartens, Libraries, Museums, Online Studying, Remote Learning, Travel |
| Compatible Devices | Cellphones, Computers, Laptops, Tablets |
| Cable Features | Wired |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Additional Features | Noise Isolation |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Headphone Folding Features | In Ear |
| Earpiece Shape | Ergonomic In-ear |
| Item Weight | 1 Grams |
| Unit Count | 50 Count |